Страховими випадками в частині страхування майна є: пошкодження, знищення, псування застрахованого майна протягом строку дії Договору внаслідок наступних страхових ризиків:
- Вогневі ризики, а саме: Пожежа; Удар блискавки; Вибух газу; Вибух котельного обладнання.
- Стихійні явища, а саме: Землетрус; Зсув; Просідання ґрунту; Обвал; Обвал скельної породи, каменепад; Провалля; Шторм, ураган, буря, смерч, шквал; Сильний дощ; Злива; Налипання снігу, обмерзання; Тиск снігового покрову; Град; Паводок; Підтоплення; Затоплення; Схід лавини; Селевий потік.
- Дія води, а саме: Пошкодження водою внаслідок аварії водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем і підключених до них побутових пристроїв; Проникнення води чи інших рідин із сусідніх приміщень;
Пошкодження водою внаслідок аварії водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем і підключених до них побутових пристроїв; Спрацьовування систем пожежогасіння.
- Протиправні дії третіх осіб, а саме:
Крадіжка зі зломом; грабіж; розбій; Умисне знищення/пошкодження Майна – навмисні дії Третіх осіб, спрямовані на пошкодження/знищення застрахованого Майна, в т.ч. шляхом підпалу, вибуху; хуліганство, вандалізм тощо.
- Транспортні ризики, а саме:
Падіння на застраховане Майно пілотованих літальних апаратів, їх частин та/або уламків, вантажів, які ними перевозились, а також розлив палива та інших технічних речовин, що знаходяться у паливній системі літальних апаратів; Наїзд на застраховане Майно наземних транспортних засобів.
- Бій скла
- Пошкодження димом (що вирвався з печей, коптилень, опалювальних установок)
- Звуковий удар
- Падіння предметів, напад тварин
- Падіння на Застраховане майно метеоритів
- Замерзання комунальних систем (водопровідної, каналізаційної, систем опалення, пожежогасіння)
- Будівельно-монтажні ризики
Опція 1 - втрата або пошкодження Застрахованого майна в результаті проведення третіми особами ремонту або переобладнання (перепланування, зміни) сусідніх будівель та (або) споруд та (або) приміщень, що не належать Страхувальнику (Вигодонабувачу).
Опція 2 - втрата або пошкодження Застрахованого майна в результаті проведення Страхувальником ремонту або переобладнання (перепланування, зміни) сусідніх будівель та (або) споруд та (або) приміщень, що належать Страхувальнику (Вигодонабувачу).
- Усі ризики зовнішнього впливу, що не підпадають під виключення та обмеження страхування (All risks).
- Воєнні ризики – пошкодження, знищення або втрата застрахованого майна, що настали в результаті прямого та/або опосередкованого впливу ракет, безпілотних літальних апаратів будь-яких типів та/або їх уламків, засобів протиповітряної оборони, засобів протиракетної оборони, літальних бойових припасів.
Договором страхування може бути передбачене страхування із застосуванням таких Додаткових умов:
- Додаткові ризики/страхові покриття/відміна/зміна виключень. Поломки машин та обладнання.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на розчищення та злам.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на розчищення від біологічного або хімічного забруднення.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на переміщення та захист.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на пожежогасіння.
- Додаткові витрати. Страхування додаткових витрат у зв`язку зі зміною будівельних норм та правил.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на відтворення документів.
- Додаткові витрати. Страхування додаткових витрат на оплату понаднормових робіт, робіт у нічний час та в дні офіційних вихідних та свят, на оплату термінового постачання вантажу (крім постачання повітряним транспортом).
- Додаткові витрати. Страхування додаткових витрат на оплату термінового постачання повітряним транспортом.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на оплату послуг експертів.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на підготовку вимоги.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на передчасне повернення.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на оренду.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на заміну замків у дверях.
- Додаткові витрати. Страхування витрат на запобігання та зменшення збитків при настанні випадку із Застрахованим майном.
- Витрати на розчищення від біологічного або хімічного забруднення.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування майна, що було придбане або поліпшене після початку строку дії договору страхування.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування майна на незазначеній території страхування.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування майна за наявності помилок в описі території страхування.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування рухомого майна на виставках, презентаціях, ярмарках, експозиціях, аукціонах.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування особистих речей працівників Страхувальника.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування готівки.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Страхування предметів мистецтва разом із страхуванням нерухомого та (або) іншого рухомого майна.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Пошкодження або знищення предметів, закріплених на зовнішній стороні застрахованої будівлі (антени, світлові рекламні установки, плакатні щити, навіси та ін.), рекламні щити, білборди
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Рухоме майно, що зберігається на відкритих майданчиках.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Лінії електропередач, підтримуючі споруди/комунікації в радіусі більше трьохсот метрів від території страхування.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Інженерні споруди, в у.ч. залізничні шляхи, дороги, дамби, греблі, резервуари, тунелі, мости, доки, пірси, причали, наземні водойми, підземні водойми, канали, трубопроводи (що не є невід`ємною частиною будівлі та (або) технологічного процесу).
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Об’єкт незавершеного будівництва.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Сцени, навіси, тенти, надувні конструкції (їхній вміст) та інші тимчасові споруди.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Стоки, дренажні труби, траншеї, тротуари, внутрішні двори та інші вимощені поверхні.
- Об’єкти/ Страхування додаткових об’єктів. Майно в холодильних камерах.
Страховим ризиком у частині страхування перерви у Господарській діяльності є: Перерва у господарській діяльності внаслідок втрати, знищення чи пошкодження застрахованого майна.
Обмеження страхування. Страхування не поширюється на:
- будь-які збитки, що відбулися на тимчасово окупованій території, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження; території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (розмежування) та території, на яких ведуться бойові дії (перелік таких територій визначається на дату подій, що має ознаки страхового випадку, відповідно до законодавства); території проведення оголошеної або не оголошеної війни та території яка знаходиться ближче ніж 50 (п’ятдесят) кілометрів до лінії розмежування з окупованими територіями.
- об’єкти, що підлягають знесенню, з моменту подання офіційної заяви або розпорядження влади, об’єкти в аварійному стані, ветхі та старі будинки та/або приміщення в них та/або рухоме майно в них, у стані, при якому конструкції або будівля в цілому в результаті високого фізичного зносу припиняють задовольняти заданим експлуатаційним вимогам;
- будівлі та (або) споруди, що не введені в експлуатацію або будівлі (споруди), у яких не ведеться господарська діяльність та в них відключені (але передбачені) системи комунального забезпечення (електропостачання, водопостачання, опалення, каналізація, газифікація) та майно, що знаходиться в них;
- зернові запаси та/або зерносушильне обладнання та/або приміщення, де зберігаються зернові запаси, та/або підприємств лісопильної та лісообробної промисловості тощо, внаслідок його самозаймання або нагрівання, вибуху або займання пилу або повітряно-пилової суміші.
- Рухоме майно, що знаходиться на відкритих, неогороджених майданчиках, що не охороняються;
- Застраховане майно під час переміщення Територією страхування або за її межі, навантаження, розвантаження та (або) перевезення наземним, залізничним, повітряним та водним транспортом;
- Ушкодження ТМЦ, що зберігаються на відстані менше 20 см від підлоги (крім ТМЦ, що зберігається насипом або навалом), 50 см від джерел електричного освітлення, 10 см від приладів опалення, або проходи між штабелями менше ніж 70 см;
- об`єкти інтелектуальної власності, майнові права, нематеріальні активи;
- майно, устаткування, розташоване на зовнішніх стінах та (або) даху будівель та (або) споруд (у т.ч. вивіски, реклама, навіси, ставні, антени, крім обладнання, що призначено для монтажу та експлуатації безпосередньо на зовнішніх стінах або даху);
- моделі, макети, наочні посібники, виставкові примірники/екземпляри, зразки будь-якої продукції у вигляді виробів, пристосувань, машин, механізмів, технологічного устаткування, транспортних засобів, будівель, дослідні зразки (прототипи);
- грошові кошти, готівка у будь-якій валюті, платіжні картки, засоби платежу у будь-якій формі, акції, облігації та інші цінні папери, акти, свідоцтва про право власності або грошові зобов`язання, акцизні марки;
- коштовні метали у злитках та коштовне каміння без оправ, вироби з коштовних металів, коштовних та напівкоштовних каменів, ювелірні вироби, прикраси та подібне майно;
- твори мистецтва, антикваріат, колекції, колекційні речі, марки, монети, грошові знаки, малюнки, картини, скульптури, старовинні або класичні автомобілі тощо;
- хутро та вироби з хутра;
- особисте майно, що належить працівникам Страхувальника, тобто предмети, що є власністю працівників Страхувальника (одяг, спеціальна література, автомобілі, велосипеди, сумки, музичні інструменти, інструментарій тощо);
- інженерні споруди, у т.ч. залізничні шляхи, дороги, дамби, греблі, резервуари, тунелі, мости, доки, пірси, причали, наземні водойми, підземні водойми, канали, трубопроводи (що не є невід`ємною частиною будівлі та (або) технологічного процесу);
- стоки, дренажні труби, траншеї, тротуари, внутрішні двори та інші вимощені поверхні;
- продукція, виробництво якої не завершено, якщо збиток спричинено виробничими або переробними операціями, які призвели до пошкодження такого майна в процесі переробки, обробки, виробництва, пусконалагоджувальних робіт, комплексного випробування під навантаженням або в межах інших технологічних процесів;
- сцени, навіси, тенти, надувні конструкції (їхній вміст) та інші тимчасові споруди;
- рухоме майно на виставках, презентаціях, експозиціях, ярмарках, аукціонах та інше майно, що переміщується у зазначені місця з постійного місця розміщення, зберігання, використання;
- будь-яке майно на ринках та базарах, малі архітектурні форми (кіоски, лотки тощо), фундаментні споруди, призначені для проведення вуличної торгової або комерційної діяльності та майно в них;
- транспортні засоби у русі та (або) під час використання на дорогах загального користування, залізничні локомотиви, рухомий склад, самохідні машини, водний, повітряний та космічний транспорт;
- плани, документи, креслення, схеми, рукописи, фотознімки, електронні носії інформації;
- рослини, сільськогосподарські культури, дерева, пасовища, тварини, птахи, риби та інші живі істоти;
- майно у шахтах, під землею, свердловини, бурове устаткування, корисні копалини, наприклад, нафта, газ або природні родовища, майно за береговою лінією ріки, озера, моря, океану (офшорні ризики);
- будь-яке майно на території атомних станцій;
- атомні реактори, будівлі, в яких знаходяться реактори, а також будь-яке обладнання та машини у таких будівлях та (або) спорудах;
- будь-яке майно на території, що використовується або використовувалась для виробництва ядерної енергії або виробництва, використання, передачі або зберігання ядерних матеріалів;
- лінії електропередач, підтримуючі їх споруди та (або) комунікації в радіусі більше триста метрів від Застрахованого майна та (або) застрахованого цілісного майнового комплексу;
- незавершене будівництво, будівлі, споруди, що є об`єктом будівельно-монтажних робіт;
- майно на складах-холодильниках та (або) майно, яке потребує спеціального температурного режиму зберігання, що пошкоджене або втрачене внаслідок виходу з ладу (незалежно від причини цього) холодильного обладнання або обладнання, що підтримує відповідний температурний режим зберігання;
- товарно-матеріальні цінності з простроченим строком придатності або строком реалізації;
- товарно-матеріальні цінності, щодо яких Страхувальник не веде деталізований аналітичний облік такого майна;
- об’єкти космічної інфраструктури;
- будівлі розташовані на воді;
- підприємства нафтохімічної промисловості;
- сміттєпереробні заводи;
- виробництво пороху та вибухівки.
- будівлі та (або) споруди в аварійному або зношеному стані внаслідок тривалої експлуатації або старості, а також майно, що знаходиться в них, несправне і непридатне до експлуатації майно;
- майно, що використовується не за призначенням;
- майно, яке виключене з цивільного обігу або обмежене в обігу згідно з чинним законодавством України;
- майно, яке знаходиться в зоні, яка офіційно визнана (або має статус) компетентними державними органами зоною стихійного лиха, якщо таке оголошення було зроблено до укладання Договору, надзвичайного стану, бойових дій, військового стану.
Дія Договору не поширюється на майно, яке знаходиться в застрахованих приміщеннях, але яке не є застрахованим за договором страхування.
Додаткові обмеження які можуть бути застосовані Страховиком для промислових підприємств, складів, елеваторів. Страховик має право відмовити в страховому відшкодуванні, якщо невиконання Страхувальником вимог, перерахованих нижче, з'явилося причиною настання страхового випадку або спричинило істотний вплив на об'єм збитку:
- наявні засоби пожежогасіння і пожежної сигналізації (вогнегасники, пожежні гідранти, системи автоматичного пожежогасіння, пожежні датчики) встановлені, перевірені і підтримуються в робочому стані;
- приміщення оснащені вогнегасниками згідно Правил пожежної безпеки, прийнятих в Україні;
- куріння на складі строго заборонене. Таблички «Не палити» розташовані на видимих місцях, і зокрема біля входів в будівлю складу;
- всі співробітники Страхувальника регулярно проходять інструктаж по правилах пожежної безпеки, але не рідше ніж один раз в 6 місяців;
- охорона будівлі здійснюється 24 години в добу, 7 днів на тиждень;
- співробітники охорони володіють навиками використання ручних засобів пожежогасіння;
- пульти охоронною і пожежною сигналізацією знаходяться під постійним спостереженням;
- електрична проводка регулярно перевіряється і підтримується в належному стані відповідно до стандартів, прийнятих в Україні, але не рідше ніж один раз на рік;
- після закінчення робочого часу всі електроприлади (персональні комп'ютери, факсимільні апарати, копіювальні машини і так далі), які не повинні знаходитися постійно під напругою, мають бути знеструмлені. Проводяться періодичні перевірки і технічне обслуговування електричних мереж відповідно до норм, що діють в Україні, але не рідше ніж один раз на рік;
- всі вогневі роботи (зварка, різання, шліфовка, нагріваючи та інші) проводяться лише за наявності наряда-допуску, підписаного відповідальним за протипожежну безпеку, і при строгому дотриманні всіх необхідних протипожежних заходів;
- всі люки силосів і бункерів в перекриттях повинні закриватися кришками і бути герметичними;
- при експлуатації технологічного і транспортного устаткування силосів і бункерів розсипу зерна і інших продуктів повинні своєчасно прибиратися;
- для запобігання відкладенням пилу швидкість повітря в горизонтальних воздуховодах має бути не менше 18 м/с;
- елеватори і хлібоприймальні підприємства мають бути обладнані установками централізованої передачі пилу пневматичним або механічним транспортом в цех відходів;
- зберігання на території і виробничих майданчиках зернових відходів, лушпиння і пил відкритим|відчиняти| способом не допускається;
- бункера для зберігання відходів, пилу і пилоподібних продуктів розміщувати в елеваторах не допускається;
- зберігання палива і змащувальних матеріалів на відстані менше 20 метрів від сушарки не допускається;
- В процесі експлуатації необхідно систематично контролювати справність устаткування, у тому числі:
- контроль запиленого повітря у виробничих приміщеннях| слід проводити не рідше ніж один раз на рік; - не рідше за один раз в рік заземлюючі пристрої|устрої| піддають випробуванням для визначення величини опору, а огляд цілісності контактів і шин необхідно вести систематично
|