- Загальні умови страхового продукту «ЖИТЛОВИЙ ЕКСПРЕС», що затверджені Наказом № 113/2024 від 26.06.2024
- Інформаційний документ про стандартний страховий продукт страхування майна фізичних осіб та відповідальності перед третіми особами «ЖИТЛОВИЙ ЕКСПРЕС» згідно Загальних умов страхового продукту, що затверджені Наказом № 113/2024 від 26.06.2024
+Інформація про страховий продукт
Об’єкт страхування
за класами страхування 8 та 9 – майно на праві володіння, користування і розпорядження майном та/або можливі збитки чи витрати.
за класом страхування 13 – відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну, яка може бути завдана Страхувальником внаслідок експлуатації застрахованого майна.
Страхуванню підлягають квартири та житлові будинки, зареєстровані згідно з чинним законодавством Застрахованими є наступні категорії майна:- Конструктивні елементи (квартири або житлового будинку);
- Внутрішнє оздоблення та внутрішнє інженерне обладнання;
- Рухоме майно;
- Господарські будівлі та огорожі.
Страхові ризики та обмеження страхування
При страхуванні майна страховими ризиками визнаються втрата (загибель) або пошкодження застрахованого майна в результаті: Вогневі ризики, Стихійні явища, Дія води, Протиправні дії Третіх осіб (ПДТО), Транспортні ризики, Виникнення відповідно до законодавства України обов’язку Страхувальника/Особи, відповідальність якої застрахована, відшкодувати шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб.
Обмеження страхування
- Бані, сауни та житлові будинки з зовнішніми або внутрішніми стінами або перекриттями з дерева (за виключенням крокв даху) та/або житлові будинки, в яких відсутній фундамент, а також рухоме майно яке в них знаходиться.
- Кімнатні рослини, продукти харчування, тварини і птахи, паливні матеріали;
- Будь-який транспорт (в т.ч. гіроскутери, велосипеди, мопеди, снігоходи, скутери, човни, мопеди, мінітрактори) його складові та запасні частини;;
- Ювелірні вироби, цінні метали та коштовне каміння, твори мистецтва та предмети антикваріату, коштовні предмети для сервірування столу і письмове приладдя, предмети релігійного культу, антикваріат, фотографії, документи, грошові кошти, готівка у будь-якій валюті, монети, платіжні картки тощо;
- Картини, твори мистецтва, книги, бібліотеки, колекції касет, дискет, CD- і DVD-дисків, вироби з хутра, зброя, лижи та інший переносний спортивний інвентар і знаряддя, газонокосарки, мотоблоки.
- Комунікаційні лінії, інженерні системи, що не є власністю Страхувальника за законом;
- Теплиці, парники будь-яких видів та конструкцій;
- Майно, що використовується у комерційних або виробничих цілях;
- Приміщення, які були привласнені власником квартири, але офіційно не враховані в загальну площу приміщення згідно з його технічним паспортом (частини приміщень загального користування, коридорів, тамбурів, теплиць тощо);
- Майно, що розташоване на воді;
- Інформацію на носіях будь-яких видів; технічні носії інформації, зокрема магнітні плівки і касети, диски, блоки пам’яті тощо; комп’ютерні програми, програмне забезпечення, бази даних;
- Незавершене будівництво, будівлі, споруди, що є об`єктом будівельно-монтажних робіт, будівлі, споруди, що не експлуатуються та майно, що знаходиться в них, застраховане майно в стані ремонту.
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміт відповідальності)
За класами страхування 8 та 9 (майно на праві володіння, користування і розпорядження майном та/або можливі збитки чи витрати): від 50 000 грн. до 2 000 000 грн.
За класом страхування 13 (відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну, яка може бути завдана Страхувальником внаслідок експлуатації застрахованого майна): від 10 000 грн. до 250 000 грн.
Ліміт відшкодування Страховика за категорією «Рухоме майно» становить 30% страхової суми, зазначеної в договорі страхування.
Ліміт відшкодування Страховика за категорією «Господарські будівлі» та огорожі становить 10% страхової суми, зазначеної в договорі страхування.Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу
Страхування майна
Страхова сума, грн
Страховий тариф
50 001- 100 000
0,7%
100 001- 250 000
0,5%
250 001 - 500 000
0,3%
500 001 - 1 000 000
0,24%
1 000 001 - 1 500 000
0,2%
1 500 001 - 2 000 000
0,17%
Страхування відповідальності
Страхова сума, грн
Страховий тариф
10 001 – 20 000
0,7%
20 001 -50 000
0,5%
50 001 – 100 000
0,3%
100 001 – 200 000
0,24%
200 001- 300 000
0,2%
300 001 – 500 000
0,17%
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)
Безумовна франшиза:
1 000,00 грн. по будь-якому та кожному випадку пошкодженого знищеного застрахованого майна;
до 1,0 % страхової суми – за нанесення шкоди майну Третіх Осіб;
0 грн. –за нанесення шкоди життю, здоров’ю Третіх Осіб.Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності))
Територія дії договору страхування - адреса, що зазначена у договорі страхування та визначає місцезнаходження застрахованого майна, а також в межах якої сталася подія та внаслідок якої заподіяно шкоду життю, здоров'ю та/або майну третіх осіб внаслідок володіння, розпорядження та/або користування застрахованим майном.
При страхуванні майна, територія страхового покриття включає площу житлового будинку/ квартири у відповідності до її технічного паспорту (включаючи її житлову та нежитлову площу) та висновку про відповідність виконаних робіт з перепланування проекту перепланування (у разі його здійснення). Страховик не несе відповідальності відносно приміщень, які були привласнені власником квартири, але офіційно не враховані в загальну площу приміщення згідно з його технічним паспортом (частини приміщень загального користування, коридорів, тамбурів тощо).
При страхуванні цивільної відповідальності - це територія страхового покриття, на якій може бути завдано шкоди життю, здоров'ю та/або майну третіх осіб, заподіяної Страхувальником в результаті володіння, розпорядження та/або користування застрахованим майном, яке знаходиться за адресою, зазначеною в договорі страхування.
Строк дії договору – 1 (один) рік
Договір набуває чинності з дати, зазначеної у Договорі, як дата початку його дії, але не раніше ніж через 5 (п’ять) календарних днів з дня сплати Страхувальником страхової премії за Договором (його першої частини - при сплаті страхової премії частинами) у повному обсязі та діє до дати, зазначеної у Договорі, як дата його закінчення.Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат
навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на дії, пов'язані з виконанням ними громадянського чи службового обов'язку, в стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або захисту майна, життя, здоров'я, честі, гідності та ділової репутації. Кваліфікація дій Страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, встановлюється відповідно до чинного законодавства України.
вчинення Страхувальником – фізичною особою або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного злочину, що призвів до настання страхового випадку.
Подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.
Несвоєчасне повідомлення Страхувальником – фізичною особою або особою, на користь якої укладено договір страхування, про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку, або розмір заподіяної шкоди (збитків).
Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими договором страхування.
Наявність інших підстав, встановлених законодавством.НЕ визнаються страховими випадками події, що сталися внаслідок:
За класом страхування 8-9
випадків інших, ніж зазначені в договорі страхування;
бойових або військових дій (незалежно від того, була оголошена війна чи ні), вторгнення військ, дії засобів ведення війни, громадянської війни, терористичних актів, мародерства, антитерористичних операцій, операцій об’єднаних сил, заколоту, революції, повстання, бунту, страйку, локауту, громадських (масових) заворушень, військового чи протиправного захоплення влади та/або тимчасової неможливості (повної або часткової) здійснення своїх повноважень органами державної (місцевої) влади, конфіскації, арешту, реквізиції, знищення або пошкодження застрахованого майна за розпорядженням чи у разі його використання існуючими юридично чи фактично органами військової або цивільної влади, правоохоронними органами, в тому числі в блокадах доріг, переслідуванні тощо. При цьому вважається, що всі можливі види вчинених протиправних дій є невід’ємною складовою частиною вище перелічених дій/подій (виключень) і фактично пов’язані з їх настанням;
дії ядерної енергії в будь-якій формі, використання матеріалів, які розщеплюються, іонізуючої дії та радіації;
порушення правил зберігання та поводження з вибухо- або вогненебезпечними речовинами, якщо це призвело до виникнення страхового випадку або збільшення розміру збитку;
недотримання чи порушення Страхувальником інструкцій по зберіганню, експлуатації та обслуговуванню застрахованого майна, а також використання цього майна не за призначенням, якщо це призвело до виникнення страхового випадку або збільшення розміру збитку.
За класом страхування 13
використання майна (обладнання) із заздалегідь відомими Страхувальнику дефектами;
використання майна (обладнання) з властивостями, що перешкоджають їх безпечному використанню або споживанню, прирівнюється до навмисного спричинення шкоди;
шкода завдана використанням, зберіганням Страхувальником отруйних, хімічних, біологічно-активних речовин;
вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної третім особам до дати початку дії договору страхування або після закінчення строку його дії.
Вичерпний перелік випадків, що не є страховими, збитків, що не відшкодовуються Страховиком, підстав для відмови у здійснені страхової виплати зазначаються в Загальних умовах страхового продукту за класами 8,9,13 «Житловий експрес» та конкретному договорі страхування.Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту
-----
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат
В частині страхування майна розмір збитків, що підлягає відшкодуванню, визначається наступним чином:
У разі пошкодження застрахованого майна – у розмірі витрат на його відтворення/відновлення (включаючи вартість матеріалів та вартість їх доставки до місця ремонту, витрати на оплату робочої сили) до стану, в якому майно знаходилося безпосередньо перед настанням страхового випадку, в т.ч. без вирахування зносу (крім випадків, передбачених Загальними умовами страхового продукту), в межах встановлених лімітів відшкодування, за вирахуванням франшизи, з відрахуванням вартості залишків майна, що придатні для подальшого використання або реалізації. Страхувальник не має права відмовлятися від таких залишків майна. Вартість залишків майна визначається на підставі можливої ціни продажу таких залишків в цій місцевості.
У разі повної загибелі (знищення):
для конструктивних, внутрішнього оздоблення житлового будинку/квартири та інженерно-комунікаційних мереж – в межах страхової суми/ встановлених лімітів відшкодування, за вирахуванням франшизи, з відрахуванням вартості залишків майна, що придатні для подальшого використання або реалізації, у розмірі:
дійсної (ринкової) вартості майна;
або
витрат на відтворення/відновлення майна (включаючи вартість матеріалів та вартість їх доставки до місця ремонту, витрати на оплату робочої сили) до стану, в якому майно знаходилося безпосередньо перед настанням страхового випадку, в т.ч. без вирахування зносу (крім випадків, передбачених Загальними умовами страхового продукту).
Рішення щодо вибору варіанту розрахунку розміру збитків приймає Страховик на підставі того, яка із розрахованих величин виявиться меншою.
Для рухомого майна – у розмірі його дійсної (ринкової) вартості на день настання страхового випадку (якщо модель знята з виробництва, нове іншої моделі, аналогічне йому за призначенням та технічним характеристикам) та в межах страхової суми по відповідній категорії/групі майна, з урахуванням лімітів відшкодування, в т.ч. без вирахуванням зносу (крім випадків, передбачених крім випадків, передбачених Загальними умовами страхового продукту), з відрахуванням вартості залишків майна, що придатні для подальшого використання або реалізації та за вирахуванням франшизи. В такому випадку Страхувальник не має права відмовлятися від таких залишків майна. Вартість залишків майна визначається на підставі можливої ціни продажу таких залишків в цій місцевості.
У разі викрадення Застрахованого майна – у розмірі його дійсної (ринкової) вартості на день настання страхового випадку (якщо модель знята з виробництва, нове іншої моделі, аналогічне йому за призначенням та технічним характеристикам) в т.ч. без вирахуванням зносу (крім випадків, передбачених крім випадків, передбачених Загальними умовами страхового продукту), але в будь-якому разі не більше страхової суми та встановлених лімітів відшкодування, за вирахуванням франшизи.
В частині страхування відповідальності розмір збитків, що підлягає відшкодуванню, визначається наступним чином:
При пошкодженні майна потерпілої третьої особи – як сума витрат, необхідних для відновлення або ремонту і приведення пошкодженого майна до стану, в якому воно було до моменту пошкодження, враховуючи фізичний знос майна; витрати на відновлення (ремонт) пошкодженого майна включають в себе витрати на придбання матеріалів для ремонту, транспортування матеріалів і/або пошкодженого майна до місця ремонту і назад, на оплату ремонтних або відновлювальних робіт;
При повному знищені майна потерпілої третьої особи – як різниця між ринковою вартістю знищеного майна і сумою виручки, яку можна отримати від продажу того, що залишилось від знищеного майна (вартості залишків);
При розладі здоров’я або смерті потерпілої третьої особи - витрати, які пов’язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням та реабілітацією потерпілої третьої особи у відповідному медичному закладі охорони здоров’я, лікуванням у домашніх умовах та купівлею лікарських препаратів, похованням в разі смерті потерпілої особи.Виплата страхового відшкодування здійснюється згідно з Договором на підставі заяви Страхувальника (Вигодонабувача)/ третьої особи та страхового акта, складеного Страховиком або уповноваженою ним особою.
Якщо потенційний розмір збитку не перевищує 20 000 грн. (крім випадку настання події за ризиком «Протиправні дії третіх осіб»), Страховик приймає рішення про виплату страхового відшкодування, складає страховий акт та виплачує страхове відшкодування впродовж 5 (п’яти) робочих днів з дня отримання документів від Страхувальника або приймає рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування.
Якщо потенційний розмір збитку перевищує 20 000 грн.:
Протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня отримання всіх необхідних документів і відомостей про обставини настання страхового випадку, відповідно до Розділу 8 цих Умов, Страховик приймає рішення про виплату страхового відшкодування та складає відповідний страховий акт або приймає рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування.
У разі прийняття рішення про виплату страхового відшкодування, виплата здійснюється Вигодонабувачу або Страхувальнику (за письмовою згодою Вигодонабувача) або третій особі впродовж 10 (десяти) робочих днів з дня підписання страхового акту.
У разі прийняття рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування Страховик впродовж 5 (п’яти) робочих днів з дня прийняття такого рішення повідомляє про це Страхувальника (Вигодонабувача) в письмовій формі з обґрунтуванням причини відмови.Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:
- Страхувальник не дотримав строків надання Заяви про подію та на виплату без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
- Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору
---
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії.
---
- Про Нас
- Про компанію
- Керівництво
- Vienna Insurance Group
- Місія VIG
- Фінансова інформація
- Новини
- Кар'єра
- Розкриття інформації небанківськими фінансовими установами
- Інформація для акціонерів та стейкхолдерів
- Конкурси
- Оферти (пропозиції)
- Ліцензії, свідоцтва
- Правила страхування (чинні до 01.07.2024)
- Страхові продукти
- Партнери
- Контакти
- Повідомлення про порушення у сфері відмивання коштів
- Повідомлення про порушення/неприйнятну поведінку/шахрайство
- Розкриття інформації про продукти для клієнтів АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
- Співробітництво
- Запит на страхування
- Контакти
- Чат-боти
- Телемедицина