- Загальні умови страхового продукту «Страхування заставного майна позичальників (фізичних осіб) АТ «ОЩАДБАНК», що затверджені Наказом №192/2024 від 23.07.2024
- Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування заставного майна позичальників (фізичних осіб) АТ «ОЩАДБАНК», згідно Загальних умов страхового продукту, що затверджені Наказом №192/2024 від 23.07.2024
+Інформація про страховий продукт
Об’єкт страхування
Об’єктом страхування є майно на праві володіння, користування і розпорядження майном, та/або можливі збитки чи витрати. Об’єктом страхування є нерухоме майно (будинок, квартира, окрема кімната в будинку (квартирі), земельна ділянка), зазначене в договорі страхування, яке належить Страхувальнику на підставі права власності, придбане у кредит та (або) є предметом іпотеки. До застрахованого нерухомого майна відносяться:
- Конструктивні елементи приміщень (будинків);
- Внутрішні інженерні мережі;
- Внутрішнє оздоблення;
- Внутрішнє інженерне обладнання
Страхові ризики та обмеження страхування
Страховим випадком за договором страхування є знищення, пошкодження чи втрата застрахованого майна внаслідок таких страхових ризиків:
- Вогонь (пожежа);
- Стихійні явища (стихійні метеорологічні явища)
- Дія води чи інших рідин (з водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем, з сусідніх приміщень, систем пожежогасіння, включаючи їх помилкове спрацювання)
- Наїзд наземних транспортних засобів
- Падіння літальних апаратів, їх частин, уламків чи вантажу
- Протиправні дії третіх осіб (ПДТО)
- Падіння дерев і інших сторонніх предметів (скла, шиферу, споруд чи їх уламків, рекламних вивісок тощо).
Обмеження страхування. Якщо інше не передбачено договором страхування, не є застрахованим:
Рухоме майно; зовнішнє оздоблення та інженерне обладнання (комунікації); закріплені з зовнішнього боку застрахованої будівлі (приміщення) предмети; будинки, або інші майнові об’єкти, що перебувають в аварійному та (або) старому стані (знос яких перевищує 70%), будинки або інші майнові об’єкти, що підлягають зносу, капітальному ремонту, звільнені (підготовлені) для проведення капітального ремонту або не перебувають в експлуатації з інших причин тривалий (понад 2 місяці) строк; майно, несправне та непридатне до експлуатації; майно, що знаходиться в зоні, якій загрожують стихійні лиха або в зоні воєнних дій, з моменту оголошення в установленому порядку про таку загрозу, якщо таке оголошення було зроблено до укладення договору страхування; пішохідні доріжки, дренажні штольні, дороги та інші бруковані поверхні.Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміт відповідальності)
Мінімальний розмір страхової суми – 5 000,00 грн.
Максимальний розмір страхової суми – 3 000 000 000,00 грн.Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу
Конкретний розмір страхового тарифу зазначається в договорі страхування за згодою Сторін.
Мінімальний розмір страхового тарифу – 0,001%;
Максимальний розмір страхового тарифу – 15%;Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)
Вид франшизи: безумовна франшиза
Мінімальний розмір франшизи – 0% страхової суми об'єкта страхування;
Максимальний розмір франшизи – 30 (тридцять) % страхової суми об'єкта страхування.Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності))
Територія дії договору страхування є територія (адреса), зазначена у договорі страхування. Територія дії договору страхування є будівлі, приміщення, а також земельні ділянки, що знаходяться за адресою, вказаною у договорі страхування, де розташовано застраховане майно.
Строк дії договору страхування встановлюється за згодою Страховика і Страхувальника та зазначається в договорі страхування.
Договір страхування, укладений згідно з ЗУСП, набирає чинності з 00 год. 00 хв. (за київським часом) дня, зазначеного як початок строку дії договору страхування, але не раніше дня, наступного за днем надходження страхової премії (першої її частини) на поточний рахунок Страховика, та діє до дати закінчення строку дії, зазначеної у договорі страхування (включно).Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат
- Навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями. Умови цього пункту розповсюджуються також на осіб, які мешкають разом із Страхувальником і ведуть з ним спільне господарство та осіб, які працюють у Страхувальника.
- Вчинення Страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.
- Подання Страхувальником свідомо неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику або про факт настання страхового випадку.
- Одержання Страхувальником повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором або законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків), або створення Страховикові перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків.
- Невиконання Страхувальником своїх обов’язків, зазначених в ЗУСП.
- Ненадання (приховування) при укладенні договору страхування та протягом строку його дії інформації про обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику.
- Відмова Страхувальника (Вигодонабувача) від права вимоги до особи, відповідальної за заподіяний збиток, або коли здійснення цього права стало неможливим з вини Страхувальника (Вигодонабувача).
- Наявність інших підстав, встановлених законодавством.
НЕ визнаються страховими випадками події, що сталися внаслідок:
- Застосування Страхувальником або з його відома вибухових речовин;
- Використання, збереження або тимчасового розміщення в межах місця дії договору страхування газового обладнання та інших вибухонебезпечних предметів, матеріалів і речовин, що не є невід’ємною частиною інженерних комунікацій місця дії договору страхування;
- Події, що: не обумовлена у договорі страхування як страховий ризик (випадок); сталася поза зазначеним у договорі страхування місцем його дії; сталася до початку дії договору страхування, але виявлена після початку його дії, а також якщо збиток завдано після закінчення строку дії договору страхування;
- Недотримання (невиконання) Страхувальником, його найманими працівниками, особами, які постійно проживають у застрахованому приміщенні або ведуть зі страхувальником спільне господарство, прямо встановлених законодавством україни або іншими нормативними актами правил техніки безпеки, пожежної безпеки, санітарних норм (підвищення відсотку вологості, запиленості, змінення температури повітря тощо) або інших установлених нормативних вимог.
- Самозапалення, бродіння, корозії, шумування, гниття, експлуатаційного чи природного зносу, або інших природних властивостей окремих предметів і матеріалів.
- Наявності дефектів майна, що були відомі та приховані Страхувальником в момент укладення договору страхування.
- Навмисних дій або необережності Страхувальника, осіб, які постійно проживають у застрахованому приміщенні, найманих працівників страхувальника, що привела до настання страхового випадку та підтверджена згідно законодавства України.
- Вичерпний перелік випадків, що не є страховими, збитків, що не відшкодовуються Страховиком, підстав для відмови у здійснені страхової виплати зазначаються в Загальних умовах страхового продукту за класами 8-9 «Страхування заставного майна позичальників (фізичних осіб) АТ «Ощадбанк» та конкретному договорі страхування.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту
-----
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат
- При пошкодженні застрахованого майна розмір заподіяного збитку визначається в межах страхової суми у розмірі вартості відновлювального ремонту, необхідного для приведення (відновлення) застрахованого майна до стану, в якому воно знаходилося безпосередньо перед настанням страхового випадку.
- Розмір заподіяного збитку у випадку повної конструктивної загибелі (знищення, втрати) застрахованого майна визначається в межах страхової суми в розмірі його дійсної вартості безпосередньо перед настанням страхового випадку з відрахуванням вартості залишків майна, придатних для подальшого використання або реалізації.
- Вартість майна безпосередньо перед настанням страхового випадку і вартість залишків пошкодженого майна визначаються на підставі акта (висновку) експертизи (товарознавчого дослідження), проведеного суб’єктом оціночної діяльності.
- У разі настання страхового випадку відшкодовуються (в межах загальної страхової суми за договором страхування) необхідні та доцільні витрати страхувальника, здійснені з метою запобігання або зменшення розміру збитків та з метою рятування застрахованого майна.
- Розрахунок розміру страхової виплати здійснюється з вирахуванням встановленої договором страхування безумовної франшизи за кожним та будь-яким страховим випадком.
- У разі, якщо страхова сума становить певну частку вартості застрахованого об’єкта страхування на дату його укладання, страхова виплата виплачується у такій же частці від визначених по страховому випадку збитків.
- Страховик сплачує страхову виплату з вирахуванням сум, отриманих страхувальником (Вигодонабувачем) від третіх осіб, визнаних винними в настанні страхового випадку, якщо такі було здійснено до моменту врегулювання збитку.
- Страхова виплата здійснюється Страховиком згідно з умовами договору страхування на підставі письмової заяви Страхувальника (Вигодонабувача) про страхову виплату та страхового акта, який складається Страховиком або уповноваженою ним особою у формі, що визначається Страховиком.
- Протягом 10 (десяти) робочих днів з дня отримання всіх необхідних документів згідно з переліком, наведеним у ЗУСП Страховик:
- Приймає рішення про здійснення страхової виплати та складає страховий акт. Страхова виплата здійснюється впродовж 10 (десяти) робочих днів з дня складання страхового акту
або
- Приймає рішення про відмову або про відстрочку рішення про виплату / відмову у страховій виплаті та протягом 5 (п’яти) робочих днів з дня прийняття такого рішення повідомляє про це страхувальника (Вигодонабувача) в письмовій формі з обґрунтуванням причини відмови.
- Страхова виплата за договором страхування сплачується наступним чином, якщо інший порядок виплати не було письмово погоджено з Вигодонабувачем:
- Якщо розмір страхової виплати менше або дорівнює розміру невиконаних зобов’язань (з урахуванням процентів за користування кредитом) страхувальника перед Вигодонабувачем, страхова виплата виплачується шляхом перерахування повної суми страхової виплати на розрахунковий рахунок Вигодонабувача.
- Якщо розмір страхової виплати більше розміру невиконаних зобов’язань (з урахуванням процентів за користування кредитом) страхувальника перед Вигодонабувачем, страхова виплата виплачується шляхом перерахування:
- Суми, що дорівнює розміру невиконаних зобов’язань Страхувальника перед Вигодонабувачем, на рахунок Вигодонабувача, і
- Суми, що дорівнює різниці між загальним розміром страхової виплати і сумою, що виплачується Вигодонабувачу на поточний рахунок Страхувальника.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:
- Страхувальник не дотримав строків надання Заяви про подію та на виплату без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
- Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору
---
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії.
---
- Про Нас
- Про компанію
- Керівництво
- Vienna Insurance Group
- Місія VIG
- Фінансова інформація
- Новини
- Кар'єра
- Розкриття інформації небанківськими фінансовими установами
- Інформація для акціонерів та стейкхолдерів
- Конкурси
- Оферти (пропозиції)
- Ліцензії, свідоцтва
- Правила страхування (чинні до 01.07.2024)
- Страхові продукти
- Партнери
- Контакти
- Повідомлення про порушення у сфері відмивання коштів
- Повідомлення про порушення/неприйнятну поведінку/шахрайство
- Співробітництво
- Запит на страхування
- Контакти